Vilgain Broilerin rintafileet suolalla ja pippurilla., 100 g
Meheviä paloja vähärasvaisesta kananlihasta nopeaan ateriaasi
2,79 €
(27,90 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- 98 % lihaa & BPA-vapaa purkki
- Korkea proteiinipitoisuus & vähärasvainen
- Ei kemiallisia säilöntäaineita
Sopii hyvin tähän
Kuvaus
Nämä suuret kananlihapalat tulevat rehellisiltä slovakialaisilta maatiloilta. Kanat ruokitaan maissinjyvillä. Saat puhtaan tuotteen omassa liemessään, maustettuna vain suolalla ja pippurilla. Pakkaus on tehty ilman kemiallisia säilöntäaineita. Purkin sisäpuoli ei ole päällystetty muovilla. Lihassa on korkea proteiinipitoisuus ja vähärasvaisuus, ja se on ihanteellinen proteiinilähde aktiiviseen elämäntyyliisi.
Nopea kylmä välipala tai perusainesosa lämpimään keittiöön. Helppo valmistaa muutamassa minuutissa yhdessä paahtoleivän, pita-leivän ja runsaasti tuoretta vihanneksia kanssa.
Huomio:
Tuote voi sisältää luita.
Nopea kylmä välipala tai perusainesosa lämpimään keittiöön. Helppo valmistaa muutamassa minuutissa yhdessä paahtoleivän, pita-leivän ja runsaasti tuoretta vihanneksia kanssa.
Huomio:
Tuote voi sisältää luita.
| Tuotenro.: | VIL-42167 |
|---|---|
| Sisältö: | 100 g |
| EAN: | 8595717716976 |
| Valmistajan nro: | 42167 |
| Merkki: | Vilgain |
| Tuotelajit: | Elintarvike |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | ILMAN säilöntäaineita |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 419 / 100 kj / kcal |
| rasva | 2,2 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0,7 g |
| hiilihydraatit | <0,5 g |
| josta sokeri | <0,5 g |
| | 20 g |
| suola | 1,5 g |
Ainesosat
98 % kananliha (Hähnchenbrust ohne Haut), 1,5 % Meersalz, 0,1 % Schwarzer Pfeffer (Piper nigrum)