Vilgain Granola (400 g)
Paahdetut kaurahiutaleet ja pähkinät rapsakoissa klustereissa aamiaisellesi
9,79 €
(24,48 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Suuret rapsakat klusterit
- Käsinkäsitelty pienissä erissä
- Gluteeniton & sokeriton
-
Ilman sokeria -
Ei sisällä gluteiinia
Sopii hyvin tähän
Kuvaus
Tämä granola yhdistää gluteenittomat kaurahiutaleet ja korkealaatuiset pähkinät erityisen suuriksi, rapsakoiksi klustereiksi. Müsli valmistetaan pienissä erissä varovaisesti käsin, jotta voimme taata sinulle maksimaalisen tuoreuden sekä korkeimman laadun. Harkittu resepti perustuu 100 % luonnollisiin ainesosiin eikä sisällä lainkaan raffinoitua sokeria. Sen sijaan se tarjoaa sinulle arvokkaita kuituja, kasviproteiineja ja tyydyttymättömiä rasvahappoja aktiivista elämäntapaasi varten. Laadukas pohja pysyy samana kaikissa lajikkeissa, joten koet jokaisessa versiossa aidon ja puhtaan maun.
Käyttösuositus::
Nauti granolaa aamiaiseksi yhdistettynä maitoon, jogurttiin tai kasviperäisiin vaihtoehtoihin. Se sopii myös sellaisenaan erinomaiseksi rouskuvaksi välipalaksi.
Käyttösuositus::
Nauti granolaa aamiaiseksi yhdistettynä maitoon, jogurttiin tai kasviperäisiin vaihtoehtoihin. Se sopii myös sellaisenaan erinomaiseksi rouskuvaksi välipalaksi.
| Tuotenro.: | VIL-37983 |
|---|---|
| Sisältö: | 400 g |
| EAN: | 8595717725329 |
| Valmistajan nro: | 37983 |
| Merkki: | Vilgain |
| Ravitsemuksen muodot: | Gluteeniton, Sokeriton |
| Allergeenit: | Ei sisällä gluteiinia |
| Tuotelajit: | Elintarvike, Aamiaismurot ja mysli |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Ilman sokeria |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: | E – Maapähkinät, G – Maito, H – Pähkinät |
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 2181 / 521 kj / kcal |
| rasva | 36 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 18 g |
| hiilihydraatit | 35 g |
| josta sokeri | 15 g |
| kuidut | 9,1 g |
| | 10 g |
| suola | 0,26 g |