Vilgain Heraproteiini (300 g)
Minimalistinen heraproteiinikonsentraatti hollantilaisesta maidosta
17,59 €
(58,63 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Heraproteiini Alankomaista
- Koostuu vain 5 ainesosasta
- Kätevät 30 gramman annokset
Sopii hyvin tähän
Kuvaus
Tämä tuote tarjoaa sinulle Vilgain heraproteiinin kätevissä annospusseissa. Proteiinijauheen raaka-aine saadaan hollantilaisesta maidosta. Resepti on tarkoituksella minimalistinen ja koostuu lajikkeesta riippuen vain viidestä ainesosasta. Valmistuksessa ei käytetä keinotekoisia väriaineita. Hienovaraiseen makeutukseen käytetään ainoastaan steviakasvista peräisin olevia steviolglykosideja. Yksittäiset annokset voidaan kuljettaa kompaktisti urheilulaukussa ja ovat aina heti valmiina käyttöön. Tämä setti täydentää aktiivista elämäntyyliäsi ja päivittäistä harjoitteluasi korkealaatuisella proteiinilla.
Käyttösuositus:
Sekoita 1 pussi (30 g) heraproteiinikonsentraattia 200-250 ml vettä ja sekoita hyvin.
| Tuotenro.: | VIL-45992 |
|---|---|
| Sisältö: | 300 g |
| EAN: | 0118595717713743 |
| Valmistajan nro: | 45992 |
| Merkki: | Vilgain |
| Treenitavoite: | Lihasten kasvatus |
| Käyttöaika: | Harjoittelun jälkeen, välipalaksi |
| Tuotelajit: | Pirtelöt ja proteiinit |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g | per Annos |
|---|---|---|
| energia | 1620 / 387 kj / kcal | 486 / 116 kj / kcal |
| rasva | 6,3 g | 1,9 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 4,3 g | 1,3 g |
| hiilihydraatit | 5,7 g | 1,7 g |
| josta sokeri | 5,7 g | 1,7 g |
| | 77 g | 23 g |
| suola | 0,5 g | 0,2 g |
Tuoteseloste
Aminohappoprofiili
| Tuoteseloste | per 100 g |
|---|---|
| Isoleusiini | 6,7 g |
| leusiini | 11,4 g |
| lysiini | 10,1 g |
| metioniini | 2,3 g |
| fenyylialaniini | 3,4 g |
| treoniini | 7,6 g |
| tryptofaani | 1,7 g |
| valiini | 6,2 g |
| arginiini | 2,6 g |
| histidiini | 2 g |
| alaniini | 5,5 g |
| Asparaginsäure | 11,8 g |
| glutamiinihappo | 18,8 g |
| glysiini | 1,9 g |
| proliini | 6,4 g |
| seriini | 5,4 g |
| tyrosiini | 2,9 g |
| Kysteiini | 2,2 g |
Ainesosat
98 % ultrasuodatettu heraproteiinikonsentraatti (maito, Emulgator (auringonkukan lesitiini)), natürliches Aroma, makeutusaine (Steviolglykosidit)