Vilgain Proteiinigraola (350 g)
Rapea aloitus päivään runsaalla proteiinilla ja luonnollisilla aineksilla
10,89 €
(31,11 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Yli 20 % pähkinöitä & gluteenitonta kauraa
- Laadukkailla maidon proteiini-crispiesillä
- Suuret, käsin paistetut klusterit
Sopii hyvin tähän
Kuvaus
Tämä granola yhdistää hellävaraisesti paahdetut pähkinät gluteenittomiin suomalaisiin kaurahiutaleisiin muodostaen laadukkaan ja kuitupitoisen perustan. Se on viimeistelty pähkinävoilla ja luomu-vaahterasiirapilla, ja sekoitus valmistetaan käsin pienissä erissä sekä paistetaan kuumailmassa. Näin syntyvät erityisen suuret ja rapeat klusterit. Sisältämät maidon proteiini-crispiesit tarjoavat huomattavan proteiinipitoisuuden, ja ne antavat sinulle huippuluokan aminohappospektrin aktiiviseen arkeesi. Resepti koostuu 100 % luonnollisista ainesosista, eikä siinä ole lainkaan keinotekoisia makeutusaineita, aromeja tai säilöntäaineita – aidon, puhtaan maun takaamiseksi jokaisessa kulhossa, valitsitpa minkä tahansa maun.
| Tuotenro.: | VIL-42617 |
|---|---|
| Sisältö: | 350 g |
| EAN: | 8595717724957 |
| Valmistajan nro: | 42617 |
| Merkki: | Vilgain |
| Tuotelajit: | Elintarvike, Aamiaismurot ja mysli |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: | A – Gluteeni, E – Maapähkinät, H – Pähkinät |
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 1968 / 470 kj / kcal |
| rasva | 25 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 5,7 g |
| hiilihydraatit | 38 g |
| josta sokeri | 22 g |
| kuidut | 7,8 g |
| | 21 g |
| suola | 0,34 g |
Ainesosat
Mandeln, 18 % gluteenittomat kaurahiutaleet, Kookossiirappi[1], 13,5 % Maitoproteiinilastut (maitoproteiini, perunatärkkelys), 11 % Pistazien, Cranberry, 7 % valkosuklaa (Sokeri, kaakaovoi, täysmaitojauhe, Emulgator (Rypsilesitiini), Bourbon Vanille), Voirasva (ghee)[1] (maito), Himalajan suola, jauhettua kanelia, jauhettuja vaniljatankoja
- luomuviljelystä