Vilgain Ruohoilla ruokitun naudan kollageenipeptidit - neutraali, 300 g
Puhdas hydrolysoitu naudan kollageeni
24,99 €
(83,30 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- 100 % puhdasta naudan kollageenia
- Ruohoilla ruokituista lehmistä
- Ilman täyte- ja lisäaineita
Kuvaus
Tämä tuote tarjoaa sinulle puhdasta, hydrolysoitua naudan kollageenia täysin ilman täyteaineita. Kollageeni on peräisin Etelä-Amerikan naudoista. Eläimet elävät ympäri vuoden vapaana laitumella. Ruokinnassa vältytään täysin antibiooteilta ja hormoneilta. Erityisen hydrolyysimenetelmän ansiosta jauhe on erittäin hyvin liukenevaa ja keho voi hyödyntää sen helposti. Annosta kohden saat 10 grammaa kollageenia, mikä vastaa vähintään 9,1 grammaa puhdasta proteiinia. Proteiinit edistävät lihasmassan säilymistä sekä luuston normaalin toiminnan ylläpitoa. Voit sekoittaa neutraalin makuisen jauheen helposti päivittäisiin juomiisi tai shakeisiisi.
Käyttösuositus:
10 g (2-3 mittalusikallista) sekoitetaan 100-200 ml kylmää tai lämmintä nestettä.
Voidaan lisätä myös muffineihin, leivonnaisiin, kekseihin tai käyttää kastikkeiden ja keittojen sakeuttamiseen.
| Tuotenro.: | VIL-45951 |
|---|---|
| Sisältö: | 300 g |
| EAN: | 8595717725671 |
| Valmistajan nro: | 45951 |
| Merkki: | Vilgain |
| Koostumus: | Jauhe |
| Käyttöaika: | Ennen urheilua, Harjoittelun jälkeen |
| Tuotelajit: | Kollagen |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Hyvä jollekin: | Nivelet & luut, Iho |
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Tuoteseloste
| Tuoteseloste | suurin suositeltu vuorokausiannos/-annos (10 g) |
|---|---|
| kollageeni | 10 g |
| josta proteiini | 9,1 g |
Ainesosat
100 % Hydrolysoitu naudan kollageeni Peptide