Vilgain Sikurisirappi, 700 g
Sikurisirappi makeuttamaan ruokia ja juomia
10,39 €
(14,84 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Sisältää 69 % inuliinia sikurinjuuresta
Vain 162 kcal per 100 grammaa
Matalaglykeeminen indeksi (< 5)
Sopii hyvin tähän
Kuvaus
Vilgain Sikurisirappi on kasvipohjainen vaihtoehto tavanomaiselle sokerille. Tämä vegaaninen makeutusaine valmistetaan hellävaraisesti sikurinjuuresta ja tarjoaa paksun koostumuksen. Siirapilla on miellyttävä makea maku vain 6 prosentilla sokeria. Samanaikaisesti tuote sisältää 69 % inuliinia. 162 kilokaloria 100 grammaa kohden ja matala glykeeminen indeksi tekevät siitä erinomaisen lisän tietoiseen ruokavalioon. Keinotekoisia väriaineita ja säilöntäaineita ei ole lisätty. Käytä laktoositonta siirappia yksinkertaisesti ja monipuolisesti päivittäisiin aterioihin tai juomiin.
| Tuotenro.: | VIL-44543 |
|---|---|
| Sisältö: | 700 g |
| EAN: | 8595717713364 |
| Valmistajan nro: | 44543 |
| Merkki: | Vilgain |
| Tuotelajit: | Makeutusaine |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | ILMAN väriaineita, ILMAN säilöntäaineita |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 678 / 162 kj / kcal |
| rasva | 0 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0 g |
| hiilihydraatit | 6 g |
| josta sokeri | 6 g |
| kuidut | 69 g |
| | 0 g |
| suola | 0 g |
Ainesosat
100 % Sikurijuuriuute