Vatsaa ja suolistoa tukevat tuotteet ruokaintoleransseissa
Suurin osa ruokaintoleransseista johtuu entsyymien puutoksista. Epämiellyttävien vaikutusten vähentämiseksi on olemassa tuotteita, jotka tukevat suolistoa ja vatsaa.
Ruokaintoleranssit: 12 tuotetta
Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Akaasiakuitujauhe Luomu, 360 g
- 80 % liukenee kuituja
- Myös raskaana oleville, imettäville ja lapsille
- Neutraali maku
32,99 € (91,64 € / kg)
Toimitus 13. lokakuuta mennessä
Nature Love Luomu mustakuminaöljy, 120 kapselia
- Allergeeniton
- Korkea linolihappopitoisuus
19,59 € (275,92 € / kg)
Toimitus 13. lokakuuta mennessä
Life Light Suoliston Vitaliteetti, 120 kapselia
- 4 aminohappoa
- Sinkkiä, C-vitamiinia, B6-vitamiinia & foolihappoa
- Vegaaninen
46,49 € (581,13 € / kg)
Toimitus 13. lokakuuta mennessä
KAL Super Enzymes™, 60 tablettia
- Täydellinen ravintoaineiden imeytyminen
- Tärkeillä kasviperäisillä uutteilla
- 60 tablettia
30,99 € (553,39 € / kg)
Toimitus 13. lokakuuta mennessä
Dr. Ehrenberger luomu- ja luonnontuotteet Musta kumina siemeniä luomu, 180 kapselia
- 100 % luonnollinen
- Kokonaisista siemenistä
- Käsin kapseloitu
28,99 € (322,11 € / kg)
Toimitus 13. lokakuuta mennessä
anatis Lactobac-mahasuolistobakteerit, 60 kapselia
- Sisältää erittäin korkean määrän eläviä mikrobeja
- Kestää mahahappoja ja sappinesteitä
- Ei sisällä lisäaineita, täyte- tai apuaineita
34,99 € (1.295,93 € / kg)
Toimitus 13. lokakuuta mennessä
Life Light Allergo effekt, 90 kapselia
- Valikoidut kasviuutteet
- C-, E-, B12- ja B6-vitamiinia
- Optimoitu sinkillä ja aminohapoilla
30,99 € (491,90 € / kg)
Toimitus 13. lokakuuta mennessä
Nature's Plus Rx-Respiration Aller 7, 60 veg. kapselia
- Huippulaadukas tuote
- Ilman keinotekoisia väri- ja säilöntäaineita
36,49 € (1.216,33 € / kg)
Toimitus 13. lokakuuta mennessä
Saint Charles N°19 - Mustakumina, 60 kapselia
- Allergiakauden aikana
- Sisältää myös E-vitamiinia
- Sopii myös lapsille
27,99 € (686,03 € / kg)
Toimitus 13. lokakuuta mennessä
Allergy Research Group Full Spectrum Digest, 90 veg. kapselia
- Sisältää laktaasia, lipaasia, alfa-galaktosidaasia ja amylaasia
- Vegaaniset entsyymit
- GMO-vapaista lähteistä
80,49 € (894,33 € / kg)
Ilmainen toimitus 13. lokakuuta asti
Life Light MikroLife 6 suolistobakteerit, 60 g
- Korkealaatuinen juomajauhe
- Vahvistettu D-vitamiinilla
- Sisältää annoslusikan
40,49 € (674,83 € / kg)
Toimitus 13. lokakuuta mennessä
Kenrico ABM yrttilaastarit Agaricus Blazei Murillilla, 10 kpl
- 100 % luonnollisia ainesosia
- Vanhaa tietämystä yrteistä
- 10 laastaria
34,49 € (3,45 € / kpl)
Toimitus 13. lokakuuta mennessä