Nature's Plus Lesitiinirakeita, 340 g
Öljyttömiä lesitiinirakeita, joissa on 95-98 % soijafosfatideja
30,86 € 32,49 € -5%
(90,76 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Sopii kasvissyöjille, gluteeniton
- Öljytön lesitiinituote
- Valmistettu luonnossa esiintyvästä koliinista ja inositolista
-
Vegetaarinen
Kuvaus
Lesitiinit ovat rasvankaltaisia aineita, jotka koostuvat rasvahapoista ja muun muassa glyseriinistä, fosforihaposta tai aminohaposta. Luonnollisina emulgointiaineina ne pystyvät olemaan vuorovaikutuksessa sekä veden, että öljyn kanssa samanaikaisesti.
Suositeltu käyttö :
Sekoita 1-2 ruokalusikallista (1 rkl = 7,5 g) mehuun, mysliin tai syö suoraan purkista päivittäin.
| Tuotenro.: | DS-4210 |
|---|---|
| Sisältö: | 340 g |
| EAN: | 097467042100 |
| Valmistajan nro: | [NP-4210] |
| Merkki: | Nature's Plus |
| Koostumus: | Jauhe |
| Tärkeät rasvahapot: | Lesitiini |
| Ravitsemuksen muodot: | Kasvissyöjille |
| Tuotelajit: | Rasvahapot |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Vegetaarinen |
| Product Relaunch: | Tuotteen lanseerauksen vuoksi toimitetun tuotteen pakkaus tai etiketti saattaa poiketa visuaalisesti näytetystä tuotekuvasta. |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Hyvä jollekin: | Muisti & keskittymiskyky, Sydän & verenkierto, Maksa & puhdistus, Hermot |
Ravintolisät eivät korvaa monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota. Ravintolisät tulee säilyttää lasten ulottumattomissa.
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Tuoteseloste
| Tuoteseloste | per 7,5 g |
|---|---|
| fosfatidyylikoliini | 270 mg |
| fosfatidyyli inositoli | 165 mg |
Ainesosat
fosfatidyylikoliini, fosfatidyyli inositoli
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 7,5 g |
|---|---|
| energia | 180 / 43 kj / kcal |
| rasva | 4 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 1 g |
| josta monotyydyttymättömät rasvahapot | 0,5 g |
| josta monityydyttymättömät rasvahapot | 2,5 g |
| hiilihydraatit | 1 g |
| josta sokeri | 0 g |
| | <1 g |
| suola | 0 g |
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | Deltastar Nutrients B.V., Floriadelaan 10, 5928 RK, Venlo, Alankomaat, service@deltastar.nl |
|---|