Purasana Ohraspulver BIO
100 % luomua ja käsittelemätöntä
Myyty loppuunMyymälämme ei enää myy tätä tuotetta.
Samankaltaiset tuotteet
Kuvaus
Purasanan luomu ohraspulveri valmistetaan nuoresta, tuoreesta ohrasta ja on täynnä elintärkeitä ravintoaineita. Se on luonnostaan rikas ravintoaineiden ja bioaktiivisten kasviainesosien lähde.
- 100 % luomua ja käsittelemätöntä ohraspulveria
- runsaskuituinen
- sisältää runsaasti folaattia
- sisältää runsaasti rautaa
- runsaasti mineraaleja ja vitamiineja
- Hordeum vulgare, alkuperä: Mongolia
Käyttösuositus:
Sekoita 2-3 teelusikallista jauhetta 250 ml smoothieihin, pirtelöihin, maitoon, hedelmämehuihin tai jälkiruokaan.
| Merkki: | Purasana |
|---|---|
| Muita ravintoaineita: | Fytokemikaalit |
Lisätietoja
| Ravintoarvot | per 100 g |
|---|---|
| Energia | 268 kcal |
| Rasva | 4,3 g |
| josta tyydyttyneitä rasvahappoja | 0,8 g |
| Hiilihydraatit | 8 g |
| josta sokeria | 0 g |
| Kuitu | 55,7 g |
| Proteiini | 17,2 g |
| Suola | 0,7 g |
| Ainesosat | per 100 g |
|---|---|
| Vitamiini B1 | 0,7 mg |
| Vitamiini B5 | 7,68 mg |
| Folaatti | 360 mcg |
| Kalsium | 256 mg |
| Klorofylli | 2,41 mg |
| Beetakaroteeni | 28 mg |
Ainesosat: 100% Ohraspulver (Hordeum vulgare Mongoliasta)*
*luomuviljelyä
Asiakkaidemme antamat arvostelut
kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Purasana Ohraspulver BIO
1 kirjoitettu arvostelu muulla kielellä
5,0 yhteensä 5 tähdestä
| 5 tähteä | | 1 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 tähteä | | 0 | (0%) |
| 3 tähteä | | 0 | (0%) |
| 2 tähteä | | 0 | (0%) |
| 1 tähti | | 0 | (0%) |
1 arvostelu
Kielellä suomiei ole yhtään kirjoitettua arvostelua, mutta 1 arvostelu löytyy muulla kielellä.
- Ei arvosteluja