Vilgain Luomu-maapähkinävoi Smooth, 350 g
Vegaaninen maapähkinävoi ilman lisäaineita
5,19 €
(14,83 € / kg, sis. 13,5% alv.
variantti:
Ominaisuudet ja edut
- 100 % luomu Virginiapähkinöitä
- 25 grammaa proteiinia 100 grammaa kohden
- Ei sisällä palmuöljyä tai lisättyä sokeria
-
Vegaaninen -
Vegetaarinen -
Laktoositon
Kuvaus
Vilgain BIO maapähkinävoi on puhdas pähkinälevite aktiiviseen arkeesi. Tuote koostuu 100 prosenttisesti valikoiduista Virginiapähkinöistä, jotka ovat tunnettuja suurikokoisuudestaan ja intensiivisestä maustaan. Maapähkinät ovat peräisin valvotusta luonnonmukaisesta viljelystä. Tämä levite tarjoaa 25 grammaa kasviperäistä proteiinia 100 grammaa kohden. Valmistuksessa ei käytetä lisättyä sokeria, palmuöljyä, suolaa eikä mitään keinotekoisia lisäaineita. Voit integroida tämän vegaanisen ja laktoosittoman levitteen monipuolisesti päivittäisiin aterioihisi.
| Tuotenro.: | VIL-33849 |
|---|---|
| Sisältö: | 350 g |
| EAN: | 8594199372960 |
| Valmistajan nro: | 33849 |
| Merkki: | Vilgain |
| Ravitsemuksen muodot: | Vegaaninen, Kasvissyöjille, Laktoositon, Kuitupitoinen |
| Allergeenit: | Laktoositon |
| Tuotelajit: | Elintarvike |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Vegaaninen, Vegetaarinen, ILMAN lisättyä sokeria |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: | H – Pähkinät, N – Seesaminsiemenet |
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 2625 / 627 kj / kcal |
| rasva | 52 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 7,5 g |
| hiilihydraatit | 12 g |
| josta sokeri | 4,8 g |
| kuidut | 6,8 g |
| | 25 g |
| suola | 0 g |
Ainesosat
100 % maapähkinät[1]
- kontrolloidusta luomuviljelystä