Vilgain Bio-maapähkinävoi Crunchy, 1.000 g
100 % puhdasta luomumaapähkinävoita Virginian maapähkinöistä ilman lisäaineita
11,39 €
(11,39 € / kg, sis. 13,5% alv.
variantti:
Ominaisuudet ja edut
- 100 % luomu Virginian maapähkinöitä
- 25 grammaa proteiinia per 100 grammaa
- Ei sisällä palmuöljyä tai lisättyä sokeria
-
Vegaaninen -
Vegetaarinen -
Laktoositon
Kuvaus
Vilgain BIO maapähkinävoi valmistetaan sataprosenttisesti valikoiduista Virginian gourmet-maapähkinöistä, jotka tunnetaan intensiivisestä maustaan. Maapähkinät viljellään valvotuissa luomuviljelyolosuhteissa. Tämä voi tarjoaa 25 grammaa kasviperäistä proteiinia per 100 grammaa. Valmistuksessa ei käytetä lisättyä sokeria, palmuöljyä eikä suolaa. Myöskään keinotekoisia lisäaineita ei käytetä. Voit monipuolisesti integroida vegaanisen ja laktoosittoman voin päivittäisiin aterioihisi.
| Tuotenro.: | VIL-35964 |
|---|---|
| Sisältö: | 1.000 g |
| EAN: | 8594199376432 |
| Valmistajan nro: | 35964 |
| Merkki: | Vilgain |
| Ravitsemuksen muodot: | Vegaaninen, Kasvissyöjille, Laktoositon, Kuitupitoinen |
| Allergeenit: | Laktoositon |
| Tuotelajit: | Elintarvike |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Vegaaninen, Vegetaarinen, ILMAN lisättyä sokeria |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: | H – Pähkinät, N – Seesaminsiemenet |
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 2625 / 627 kj / kcal |
| rasva | 52 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 7,5 g |
| hiilihydraatit | 11,8 g |
| josta sokeri | 4,8 g |
| kuidut | 6,8 g |
| | 25 g |
| suola | 0 g |
Ainesosat
100 % maapähkinät[1]
- kontrolloidusta luomuviljelystä