Hiilihydraattijuomat, jotka parantavat oloasi

Hiilihydraatit ovat yksi tärkeimmistä perusravintoaineista. Hiilihydraatit muuttuvat elimistössä glykogeeniksi, ja toimivat elimistössä tärkeimpänä energiantoimittajana. 

Suodata & lajitella

Hinta Highlights Merkit Koostumus Treenitavoite Allergeenit Tuotteiden ominaisuudet
Suodata

Hiilihydraatit: 22 tuotetta

Sponser® Sport Food Liquid Energy PURE

Sponser® Sport Food Liquid Energy PURE, 70 g

  • Kätevä annostelu
  • Sopii myös joukkuelajeihin
  • Neutraali maku
3,39 € (48,43 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sponser® Sport Food Recovery Shake

Sponser® Sport Food Recovery Shake, Chocolate (900 g)

  • Laadukas proteiinin lähde
  • Vitamiinejä ja kivennäisaineita
  • Lisää joko maitoa tai vettä
35,49 € (39,43 € / kg)

Toimitus 12. lokakuuta mennessä

Sponser® Sport Food Carbo Loader Citrus-Orange

Sponser® Sport Food Carbo Loader Citrus-​Orange, 1.200 g

  • Sisältää myös elektrolyyttejä
  • Kestävyysharjoitteluun
  • Hiilihydraattivalmiste
33,49 € (27,91 € / kg)

Toimitus 12. lokakuuta mennessä

Sponser® Sport Food LiquidEnergy PLUS

Sponser® Sport Food LiquidEnergy PLUS, Cola-​Lemon (70 g)

  • Erityisesti kestävyysurheilijoille
  • Hyvä hiilihydraattien lähde
  • Kätevä tien päällä
3,39 € (48,43 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sponser® Sport Food Liquid Energy PLUS -annospussi

Sponser® Sport Food Liquid Energy PLUS -​annospussi, 35 g

  • Optimaalinen sekoitus glukoosia ja fruktoosia
  • Sisältää 50 mg kofeiinia per annospussi
  • Laktoositon ja säilöntäaineeton
2,09 € (59,71 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sponser® Sport Food Competition

Sponser® Sport Food Competition, Citrus (1.000 g)

  • Ei sisällä vapaata fruktoosia
  • Multi-Carb-yhdistelmä
  • Happovapaa
27,99 € (27,99 € / kg)

Toimitus 12. lokakuuta mennessä

Natural Power Dextroosi

Natural Power Dextroosi, 1.000 g

  • Yksinkertainen sokeri
  • Puhdas hiilihydraattijauhe
  • Kestävyystreenin aikana
6,69 € (6,69 € / kg)

Toimitus 12. lokakuuta mennessä

Sponser® Sport Food Liquid Energy Salty Sachet

Sponser® Sport Food Liquid Energy Salty Sachet, 35 g

  • Hiilihydraattigeeli
  • Rikastettu 150 mg:lla natriumia
  • Ilman säilöntäaineita
2,09 € (59,71 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Mammut Weight Gainer Crash 5000

Mammut Weight Gainer Crash 5000, Cookies (4.500 g)

  • 3-komponenttinen kompleksi
  • 4-komponenttinen proteiinikompleksi
77,49 € (17,22 € / kg)

Toimitus 12. lokakuuta mennessä

Sponser® Sport Food Ultra Competition

Sponser® Sport Food Ultra Competition, 800 g

  • Säädettävä annostelu
  • Matalan glykeemisen indeksin omaava
  • Suunniteltu pitkäkestoiseen rasitukseen
27,49 € (34,36 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Peeroton CARBO +

Peeroton CARBO + (600 g)

  • Nopea, kestävä energian toimitus
  • Helposti sulavilla hiilihydraateilla
  • 600 g
20,79 € 25,99 € (34,65 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

D-Riboosi Jauhe

D-​Riboosi Jauhe, 200 g

  • Täysin luonnollinen
  • Hiivan avulla fermentoitu
  • Luontainen ATP:n rakenneosa
30,99 € (154,95 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sponser® Sport Food Competition täyttöpussi

Sponser® Sport Food Competition täyttöpussi, Cool Mint (800 g)

  • Happovapaa
  • Laktoositon
  • Ei lisäaineita
20,89 € 21,99 € (26,11 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Mammut Weight Gainer Crash 5000 Chocolate

Mammut Weight Gainer Crash 5000 Chocolate, 1.400 g

  • Mukana mittalusikka
  • 4-komponenttinen proteiinitiiviste
  • 1400g jauhepussi
30,99 € (22,14 € / kg)

Toimitus 12. lokakuuta mennessä

Sponser® Sport Food Maltodextrin 100

Sponser® Sport Food Maltodextrin 100, 900 g

  • Helposti liukeneva
  • Neutraali maku
  • Ihanteellinen lisä ruokiin ja juomiin
17,59 € (19,54 € / kg)

Toimitus 12. lokakuuta mennessä

ironMaxx Maltodekstriini

ironMaxx Maltodekstriini, 2.000 g

  • Makuneutraali
  • Sisältä 96% hiilihydraattia
21,84 € 22,99 € (10,92 € / kg)

Toimitus 12. lokakuuta mennessä

SFI HEALTH Galactomune®-jauhe

SFI HEALTH Galactomune®-​jauhe, 150 g

  • Ilman inuliinia
  • Sisältää beetaglukaania
  • Sopii myös lapsille
82,49 € (549,93 € / kg)

Ilmainen toimitus 13. lokakuuta asti

Natural Power Maltodex

Natural Power Maltodex, 1.000 g

  • Hyvä liukoisuus
  • Vähäinen makeus
  • Ennen urheilua, sen aikana ja jälkeen
7,29 € (7,29 € / kg)

Toimitus 12. lokakuuta mennessä

SFI HEALTH D-Riboosi

SFI HEALTH D-​Riboosi, 330 g

  • Hienoinen makea maku
  • Monosakkaridinen sokeri
  • Liukenee veteen tai mehuun
79,49 € (240,88 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Isostar Actifood High Energy Gel Exotic

Isostar Actifood High Energy Gel Exotic, 90 g

  • Hedelmäsoseella
  • Sisältää B1-, C- ja E-vitamiineja
  • Käytännöllinen ja uudelleensuljettava
3,69 € (41,00 € / kg)

Toimitus 27. lokakuuta mennessä

Isostar Actifood High Energy Gel Omena

Isostar Actifood High Energy Gel Omena, 90 g

  • Hedelmäsoseella
  • Uudelleensuljettava
  • Käytännöllinen käyttää
3,69 € (41,00 € / kg)

Toimitus 27. lokakuuta mennessä

Refuel Clear Recovery Drink

Refuel Clear Recovery Drink, Wild Cherry (97 g)

  • Virkistävä kirsikan maku
  • 70 g hiilihydraatteja annosta kohden
  • 20 g proteiinia annosta kohden
4,69 € (48,35 € / kg)

Toimitus 21. lokakuuta mennessä