Vilgain Soijakastikeöljysuihke, 200 ml
Gluteeniton soijakastike suihkemuodossa tarkkaan annosteluun keittiössäsi
7,79 €
(38,95 € / l, sis. 13,5% alv.
Lajikkeet:
-
Vilgain
Avokadoöljy Spray
Käytännöllinen Hass-avokadoöljyspray ruoanlaittoon ja paistamiseen
9,19 €(45,95 € / l) -
Vilgain
Ghee Avokadoöljyspray
Laktoositon kirkastettu voi avokadoöljyllä kätevässä jakelijassa
8,29 €(41,45 € / l) -
Vilgain
Soijakastikeöljysuihke
Gluteeniton soijakastike suihkemuodossa tarkkaan annosteluun keittiössäsi
7,79 €(38,95 € / l) -
Vilgain
Kookosöljysuihke
Filippiiniläinen kookosrasva kätevässä suihkeformaatissa aterioillesi
7,79 €(38,95 € / l)
Ominaisuudet ja edut
- Käytännöllinen suihkeformaatti
- Gluteeniton & ilman geenimuuntelua
- Ei synteettisiä lisäaineita
-
Ei sisällä gluteiinia
Kuvaus
Vilgainin soijakastikesuihkeella sinulla on lempikastikkeesi annostelu aina täydellisesti hallinnassa, ja vältät tahattomat annoksen hukuttamiset. Kastike on valmistettu korkealaatuisista, geenimuuntelemattomista soijapavuista Alankomaista, eikä se sisällä ollenkaan vehnää tai keinotekoisia lisäaineita. Näin ollen se on luonnostaan gluteeniton. Älykäs suihkesysteemi suojaa sisältöä ulkoisilta vaikutuksilta ja pitää sen pitkään tuoreena. Olipa kyseessä sitten salaatit, marinadit, liha tai keitot – aito, mausteinen maku rikastuttaa monenlaisia ruokia ilman ylimääräistä rasvaa.
Käyttöohje:
Ravista hyvin ennen käyttöä ja suihkuta ruokiin tai pannulle 10-15 cm:n etäisyydeltä. Sopii sekä kylmiin että lämpimiin ruokiin. 1 sekunnin painallus vastaa noin 1,8 ml kastiketta. Annostelija mahdollistaa joko standardiannostelun (painallus keskelle) tai pienemmän annostelun (painallus kärkeen).
Käyttöohje:
Ravista hyvin ennen käyttöä ja suihkuta ruokiin tai pannulle 10-15 cm:n etäisyydeltä. Sopii sekä kylmiin että lämpimiin ruokiin. 1 sekunnin painallus vastaa noin 1,8 ml kastiketta. Annostelija mahdollistaa joko standardiannostelun (painallus keskelle) tai pienemmän annostelun (painallus kärkeen).
| Tuotenro.: | VIL-43540 |
|---|---|
| Sisältö: | 200 ml |
| EAN: | 8595717719755 |
| Valmistajan nro: | 43540 |
| Merkki: | Vilgain |
| Koostumus: | suihke |
| Ravitsemuksen muodot: | Gluteeniton |
| Allergeenit: | Ei sisällä gluteiinia |
| Tuotelajit: | Elintarvike |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: | G – Maito, H – Pähkinät |
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 0 / 0 kj / kcal |
| rasva | 0 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0 g |
| hiilihydraatit | 0 g |
| josta sokeri | 0 g |
| | 0 g |
| suola | 0 g |
Ainesosat
Vesi, soijapapu, suola, alkoholischer Essig