Lämmittävät ja viilentävät hoitotuotteet

Mahtava valikoima lämmittäviä ja viilentäviä ihonhoitotuotteita

Suodata & lajitella

Hinta Merkit Tuotteiden ominaisuudet
Suodata

Lämpö- ja kylmäkäsittely: 1–30 / 49 tuotteesta

DIANA hierottava alkoholi mentolilla lasipullossa

DIANA menthol DIANA hierottava alkoholi mentolilla lasipullossa, 250 ml

  • Virkistykseen ja hierontaan
  • Perinteinen kotihoito
  • Laadukkaat ainesosat
7,19 € (28,76 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

DIANA menthol Sport-Balsam

DIANA menthol Sport-​Balsam, 125 ml

  • Lasipurkissa
  • Virkistävä & ihana tuoksu
  • Ei jätä ihoa rasvaiseksi
5,29 € (42,32 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

DIANA menthol Sport-Balsam Tube

DIANA menthol Sport-​Balsam Tube, 75 ml

  • Voidemainen
  • Hoitava koostumus
  • Mukaan treenikassiin
3,39 € (45,20 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

ENZBORN Polttava paholaisen salva

ENZBORN Polttava paholaisen salva, 200 ml

  • Itsestään lämpenevä
  • Geelimäinen koostumus
  • Imeytyy nopeasti
9,39 € (46,95 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Terveyttä edistävä kylpy lihasten rentoutukseen

Kneipp Terveyttä edistävä kylpy lihasten rentoutukseen, 100 ml

  • Sopii kaikille ihotyypeille
  • Lämpöä antava arnikkiuute
  • Valikoidut eteeriset öljyt
4,69 € (46,90 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Kneipp Terveyskylpy Selän Hyvinvointi

Kneipp Terveyskylpy Selän Hyvinvointi, 100 ml

  • - Hoitaa kaikkia ihotyyppejä
  • - Miellyttävä lämpö
  • - Selälle, niskalle ja hartioille
4,69 € (46,90 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Ice Sport Tonic

Sport LAVIT Ice Sport Tonic, 250 ml

  • Viilentävä vaikutus
  • Urheilun aikana ja treenin jälkeen
  • Nopea ja helppo käyttö
12,49 € (49,96 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

ENZBORN Jäinen Paholaisen salva

ENZBORN Jäinen Paholaisen salva, 200 ml

  • Kosteuttava, viilentävä ja virkistävä
  • Voidaan käyttää myös hyönteisten pistoksiin
  • Dermatologisesti testattu
9,39 € (46,95 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Ice Fit Sports -suihkugeeli

Sport LAVIT Ice Fit Sports -​suihkugeeli, 250 ml

  • Mentoli-kofeiiniseos
  • Hoito & viilennys
  • PH-taso neutraali
9,39 € (37,56 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sport LAVIT Warm Up Body Oil

Sport LAVIT Warm Up Body Oil, 1.000 ml

  • Lämmittävä vartaloöljy
  • Ennen urheilua
  • dermatest®: erittäin hyvä
34,19 € 35,99 € (34,19 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sport LAVIT Kuumageeli

Sport LAVIT Kuumageeli, 75 ml

  • Erittäin lämmittävä
  • Uudistumiseen ja elpymiseen
9,39 € (125,20 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

doc nature's Arnikkahierontaroll-on

doc nature's Arnikkahierontaroll-​on, 50 ml

  • 50 % Arnikaa & eteerisiä öljyjä
  • Viilentävä hierontaefekti
  • Vegaaninen & ilman mineraaliöljyjä
10,49 € (209,80 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

DIANA menthol Suihkuvaahto

DIANA menthol Suihkuvaahto, 125 ml

  • Virkistävä tunne iholla
  • Viilentää
  • Miellyttävä
5,59 € (44,72 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

doc nature's Paholaisenjuuri INTENS -geeli

doc nature's Paholaisenjuuri INTENS -​geeli, 100 ml

  • Sisältää Teufelskrallea & eteerisiä öljyjä
  • Ominainen kylmä–lämpövaikutus
  • Imeytyy nopeasti & ilman mineraaliöljyjä
20,99 € (209,90 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Zechsal Puhdas Magnesium MCM Gel

Zechsal Puhdas Magnesium MCM Gel, 30 ml

  • 15 % magnesiumkloridia
  • Raikas mentolinen tuoksu
  • Helppo levittää
6,29 € (209,67 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sport LAVIT Urheilugeeli Ice

Sport LAVIT Urheilugeeli Ice, 75 ml

  • Pitkäaikainen kylmän tunne
  • Kätevä muoto tien päällä
  • Imeytyy nopeasti
9,39 € (125,20 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Amaiva Alkalinen kylpy - alkumeri

Amaiva Alkalinen kylpy -​ alkumeri, 1.000 g

  • Varmistaa erittäin emäksisen veden
  • Yli 7,5 pH:lle
  • Ilman kemiallisia lisäaineita
18,79 € (18,79 € / kg)

Toimitus 12. lokakuuta mennessä

Le Erbe di Janas Kessa-kuorintakäsine

Le Erbe di Janas Kessa-​kuorintakäsine, 1 kpl

  • Poistaa kuolleet ihosolut
  • Poistaa epäpuhtauksia
  • Antaa pehmeän ihon
7,29 €

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Kneipp Selän ja niskan balsami

Kneipp Selän ja niskan balsami, 100 ml

  • Sopii kaikille ihotyypeille
  • Sisältää pirunkourauutetta
  • Miellyttävä lämmöntunne
7,39 € (73,90 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sport LAVIT Cooling Body Lotion

Sport LAVIT Cooling Body Lotion, 250 ml

  • Pitkäkestoinen viilentävä vaikutus
  • Neutraali pH
  • Kosteuttaa
10,49 € (41,96 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Ice Cooling Sport Tonic

Sport LAVIT Ice Cooling Sport Tonic, 250 ml

  • Ennen urheilua, treenien aikana tai niiden jälkeen
  • Yksinkertainen ja nopea käyttö
  • Viilentävä vaikutus
9,96 € 10,49 € (39,84 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Arthrobene Sininen nivelgeeli

Arthrobene Sininen nivelgeeli, 60 ml

  • Sisältää pirunkouraa ja sitruunaruohoa
  • Ilman säilöntäaineita
  • Sisältää kamferia ja metolia
13,09 € (218,17 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sport Gel Hot Roll-On

Sport LAVIT Sport Gel Hot Roll-​On, 50 ml

    • Rohtoraunioyrtti
    • Imeytyy nopeasti
    • Ei jäämiä
10,49 € (209,80 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Arthrobene Punainen lihasvoide

Arthrobene Punainen lihasvoide, 60 ml

  • Sisältää kamferia ja pirunkouraa
  • Sisältää rosmariiniöljyä
  • Ilman söilöntäaineita
10,49 € (174,83 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

doc nature's Olibaanihartsi-mentoligeeli

doc nature's Olibaanihartsi-​mentoligeeli, 100 ml

  • Intialainen Weihrauch & Menthol
  • Imeytyy nopeasti eikä jätä jäämiä
  • Ilman väriaineita & mineraaliöljyjä
20,99 € (209,90 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Sport LAVIT Hevosvoide

Sport LAVIT Hevosvoide, 150 ml

  • dermatest®: erittäin hyvä
  • Aluksi viilentävä, sitten lihaksia lämmittävä vaikutus
  • Ihanteellinen urheilun jälkeen
6,29 € (41,93 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Mountaindrop Bodyshape Revival

Mountaindrop Bodyshape Revival, 250 ml

  • Kaikille ihotyypeille
  • Hellävarainen hoitokaava
  • Antaa raikkauden tunteen
41,99 € (167,96 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

3 Chenes Laboratoires My Care Spray Massage Lämpö kesto

3 Chenes Laboratoires My Care Spray Massage Lämpö kesto, 100 ml

  • Lämpövaikutus kamferin ja mentolin avulla
  • Kasvi- ja eteerisiä öljyjä
  • Spraymuoto tarkkaan levitykseen
11,19 € (111,90 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

ENZBORN Teufelssalbe Eis Roll-On

ENZBORN Teufelssalbe Eis Roll-​On, 50 ml

  • Helppo käyttää
  • Jäähdyttää nopeasti ja tehokkaasti
  • Väritön ja imeytyy nopeasti
9,39 € (187,80 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Weleda Calendula-hierontaöljy

Weleda Calendula-​hierontaöljy, 100 ml

  • Elävöittävä ja lämmittävä
  • Rauhoittava ja silottava
  • Tekee ihosta erityisen kimmoisan
15,79 € (157,90 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä