Vilgain Grass-fed heraproteiini - Mansikkapirtelö, 2.000 g
Hedelmäinen proteiinijauhe treeniin
61,99 €
(31,00 € / kg, sis. 13,5% alv.
Makuja:
-
Vilgain
Grass-Fed Whey Proteiinijauhe - Suklaa
Suklainen proteiinijauhe treeneihin
37,49 €(37,49 € / kg) -
Vilgain
Grass-fed heraproteiini - Mansikkapirtelö
Hedelmäinen proteiinijauhe treeniin
61,99 €(31,00 € / kg) -
Vilgain
Ruoholla ruokittujen lehmien heraproteiini - Vanilja
Klassinen vaniljanmakuinen proteiinijauhe
61,99 €(31,00 € / kg)
Ominaisuudet ja edut
- Maito ruoholla ruokituista lehmistä
- Luonnollinen mansikan maku & Stevia
- CFM-menetelmä & korkea proteiinipitoisuus
Sopii hyvin tähän
Kuvaus
Tämä proteiinijauhe tarjoaa aidon maun kermamaisesta mansikkapirtelöstä. Korkealaatuinen proteiini on peräisin ruoholla ruokituista lehmistä. Hellävarainen ultrafiltraatio matalissa lämpötiloissa takaa puhtaan tuotteen. Jauhe on makeutettu ainoastaan luonnollisilla stevioglykosideilla. Keinotekoisista lisäaineista ja sukraloosista on täysin luovuttu. Näin tuet optimaalista lihasmassan säilymistä urheilun jälkeen.
Valmistus: Sekoita 1 mitallinen (30 g) 200-250 ml vettä tai maitoa ja sekoita hyvin.
Käytä tuotetta treenin jälkeen tai milloin tahansa päivän aikana. Kehitetty voima- ja kuntourheilijoille, vapaa-ajan liikkujille ja henkilöille, jotka tarvitsevat lisää proteiinia ruokavaliossaan.
Valmistus: Sekoita 1 mitallinen (30 g) 200-250 ml vettä tai maitoa ja sekoita hyvin.
Käytä tuotetta treenin jälkeen tai milloin tahansa päivän aikana. Kehitetty voima- ja kuntourheilijoille, vapaa-ajan liikkujille ja henkilöille, jotka tarvitsevat lisää proteiinia ruokavaliossaan.
| Tuotenro.: | VIL-34917 |
|---|---|
| Sisältö: | 2.000 g |
| EAN: | 8595717717058 |
| Valmistajan nro: | 34917 |
| Merkki: | Vilgain |
| Tuotelajit: | Pirtelöt ja proteiinit |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: | E – Maapähkinät, H – Pähkinät |
| Hyvä jollekin: | Lihakset |
| Proteiinityyppi: | Heraproteiini |
Ravintolisät eivät korvaa monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota. Ravintolisät tulee säilyttää lasten ulottumattomissa.
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g | per annos (30 g) |
|---|---|---|
| energia | 1633 / 390 kj / kcal | 490 / 117 kj / kcal |
| rasva | 5,9 g | 1,8 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 3,7 g | 1,1 g |
| hiilihydraatit | 12,1 g | 3,6 g |
| josta sokeri | 10,3 g | 3,1 g |
| | 72 g | 22 g |
| suola | 0,4 g | 0,1 g |
Tuoteseloste
Aminohappoprofiili
| Tuoteseloste | per 100 g |
|---|---|
| Isoleusiini | 6,3 g |
| leusiini | 10,5 g |
| lysiini | 8,8 g |
| metioniini | 2,1 g |
| fenyylialaniini | 3,2 g |
| treoniini | 7 g |
| tryptofaani | 1,7 g |
| valiini | 6 g |
| histidiini | 1,7 g |
| arginiini | 2,6 g |
| Asparaginsäure | 11 g |
| glutamiini | 17,7 g |
| glysiini | 1,9 g |
| alaniini | 5 g |
| proliini | 6,5 g |
| seriini | 4,7 g |
| tyrosiini | 2,9 g |
| Kysteiini | 2,1 g |
Ainesosat
91 % Heraproteiinikonsentraatti (maito, Emulgator (auringonkukan lesitiini)), 6 % mansikkajauhe[1], natürliches Aroma, makeutusaine (Steviolglykosidit)
- pakastekuivattu