Vilgain Grass-Fed Whey Proteiinijauhe - Suklaa, 1.000 g
Suklainen proteiinijauhe treeneihin
37,49 €
(37,49 € / kg, sis. 13,5% alv.
Makuja:
-
Vilgain
Grass-Fed Whey Proteiinijauhe - Suklaa
Suklainen proteiinijauhe treeneihin
37,49 €(37,49 € / kg) -
Vilgain
Grass-fed heraproteiini - Mansikkapirtelö
Hedelmäinen proteiinijauhe treeniin
61,99 €(31,00 € / kg) -
Vilgain
Ruoholla ruokittujen lehmien heraproteiini - Vanilja
Klassinen vaniljanmakuinen proteiinijauhe
61,99 €(31,00 € / kg)
Ominaisuudet ja edut
- Maito ruoholla ruokituista lehmistä
- Aidolla kaakaolla & stevialla
- CFM-menetelmä & korkea proteiinipitoisuus
Sopii hyvin tähän
Kuvaus
Tämä proteiinijauhe tarjoaa sinulle intensiivisen aidon suklaan maun. Se sisältää luonnollista kaakaota tuoksun takaamiseksi. Proteiini tulee ruoholla ruokituista lehmistä kestävästi hoidetuilla tiloilla. Valmistus tapahtuu hellävaraisella CFM-menetelmällä alhaisissa lämpötiloissa. Näin arvokkaiden BCAA:den korkea osuus säilyy optimaalisena. Kevyen makeuden jauhe saa ainoastaan vähäkalorisesta steviasta.
Valmistus:
Sekoita 1 mittalusikallinen (30 g) 200 - 250 ml:aan vettä tai maitoa ja sekoita hyvin.
Käytä tuotetta treenin jälkeen tai milloin tahansa päivän aikana. Suunniteltu voima- ja kuntourheilijoille, harrastelijaurheilijoille ja henkilöille, joilla on lisääntynyt proteiinitarve ravinnossa.
Valmistus:
Sekoita 1 mittalusikallinen (30 g) 200 - 250 ml:aan vettä tai maitoa ja sekoita hyvin.
Käytä tuotetta treenin jälkeen tai milloin tahansa päivän aikana. Suunniteltu voima- ja kuntourheilijoille, harrastelijaurheilijoille ja henkilöille, joilla on lisääntynyt proteiinitarve ravinnossa.
| Tuotenro.: | VIL-32051 |
|---|---|
| Sisältö: | 1.000 g |
| EAN: | 8595717725176 |
| Valmistajan nro: | 32051 |
| Merkki: | Vilgain |
| Tuotelajit: | Pirtelöt ja proteiinit |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: | E – Maapähkinät, H – Pähkinät |
| Hyvä jollekin: | Lihakset |
| Proteiinityyppi: | Heraproteiini |
Ravintolisät eivät korvaa monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota. Ravintolisät tulee säilyttää lasten ulottumattomissa.
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g | per annos (30 g) |
|---|---|---|
| energia | 1666 / 398 kj / kcal | 498 / 119 kj / kcal |
| rasva | 6,8 g | 2 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 4,3 g | 1,3 g |
| hiilihydraatit | 8,3 g | 2,5 g |
| josta sokeri | 7,8 g | 2,3 g |
| | 75,1 g | 22,5 g |
| suola | 0,4 g | 0,1 g |
Tuoteseloste
Aminohappoprofiili
| Tuoteseloste | per 100 g |
|---|---|
| Isoleusiini | 6,3 g |
| leusiini | 10,5 g |
| lysiini | 8,8 g |
| metioniini | 2,1 g |
| fenyylialaniini | 3,2 g |
| treoniini | 7 g |
| tryptofaani | 1,7 g |
| valiini | 6 g |
| histidiini | 1,7 g |
| arginiini | 2,6 g |
| Asparaginsäure | 11 g |
| glutamiini | 17,7 g |
| glysiini | 1,9 g |
| alaniini | 5 g |
| proliini | 6,5 g |
| seriini | 4,7 g |
| tyrosiini | 2,9 g |
| Kysteiini | 2,1 g |
Ainesosat
95 % ultrasuodatettu heraproteiinikonsentraatti (maito, Emulgator (auringonkukan lesitiini)), 4 % kaakaojauhe, natürliches Aroma, makeutusaine (Steviolglykosidit)