Vilgain Ruoholla ruokittujen lehmien heraproteiini - Vanilja, 2.000 g
Klassinen vaniljanmakuinen proteiinijauhe
61,99 €
(31,00 € / kg, sis. 13,5% alv.
Makuja:
-
Vilgain
Grass-Fed Whey Proteiinijauhe - Suklaa
Suklainen proteiinijauhe treeneihin
37,49 €(37,49 € / kg) -
Vilgain
Grass-fed heraproteiini - Mansikkapirtelö
Hedelmäinen proteiinijauhe treeniin
61,99 €(31,00 € / kg) -
Vilgain
Ruoholla ruokittujen lehmien heraproteiini - Vanilja
Klassinen vaniljanmakuinen proteiinijauhe
61,99 €(31,00 € / kg)
Ominaisuudet ja edut
- Maito ruoholla ruokituista lehmistä
- Hieno vaniljan aromi & Stevia
- CFM-menetelmä & korkea proteiinipitoisuus
Sopii hyvin tähän
Kuvaus
Tämä proteiinijauhe vakuuttaa hienostuneella vaniljamaullaan. Käytetty heraproteiini on peräisin puhtaasti laiduntavien lehmien maidosta. Alhaisissa lämpötiloissa suoritettu ultrasuodatus varmistaa sinulle tasapainoisen proteiiniprofiilin aktiivista arkeasi varten. Jauhe ei sisällä keinotekoisia makeutusaineita, vaan se makeutetaan puhtaasti kasvipohjaisesti Stevialla. Ihanteellinen proteiininlähde lihaksiston tukemiseen intensiivisten harjoitusten jälkeen.
Valmistus:
Sekoita 1 mittalusikka (30 g) 200 - 250 ml veteen tai maitoon ja sekoita hyvin.
Käytä tuotetta treenin jälkeen tai milloin tahansa päivän aikana. Suunniteltu voima- ja kuntourheilijoille, vapaa-ajan liikkujille sekä henkilöille, joilla on kohonnut proteiinin tarve ravinnossa.
Valmistus:
Sekoita 1 mittalusikka (30 g) 200 - 250 ml veteen tai maitoon ja sekoita hyvin.
Käytä tuotetta treenin jälkeen tai milloin tahansa päivän aikana. Suunniteltu voima- ja kuntourheilijoille, vapaa-ajan liikkujille sekä henkilöille, joilla on kohonnut proteiinin tarve ravinnossa.
| Tuotenro.: | VIL-33422 |
|---|---|
| Sisältö: | 2.000 g |
| EAN: | 8595717717409 |
| Valmistajan nro: | 33422 |
| Merkki: | Vilgain |
| Tuotelajit: | Pirtelöt ja proteiinit |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: | E – Maapähkinät, H – Pähkinät |
| Hyvä jollekin: | Lihakset |
| Proteiinityyppi: | Heraproteiini |
Ravintolisät eivät korvaa monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota. Ravintolisät tulee säilyttää lasten ulottumattomissa.
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g | per annos (30 g) |
|---|---|---|
| energia | 1629 / 389 kj / kcal | 490 / 117 kj / kcal |
| rasva | 6,1 g | 1,8 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 3,9 g | 1,2 g |
| hiilihydraatit | 7,3 g | 2,2 g |
| josta sokeri | 7,3 g | 2,2 g |
| | 76,2 g | 22,8 g |
| suola | 0,4 g | 0,1 g |
Tuoteseloste
Aminohappoprofiili
| Tuoteseloste | per 100 g |
|---|---|
| Isoleusiini | 6,3 g |
| leusiini | 10,5 g |
| lysiini | 8,8 g |
| metioniini | 2,1 g |
| fenyylialaniini | 3,2 g |
| treoniini | 7 g |
| tryptofaani | 1,7 g |
| valiini | 6 g |
| histidiini | 1,7 g |
| arginiini | 2,6 g |
| Asparaginsäure | 11 g |
| glutamiini | 17,7 g |
| glysiini | 1,9 g |
| alaniini | 5 g |
| proliini | 6,5 g |
| seriini | 4,7 g |
| tyrosiini | 2,9 g |
| Kysteiini | 2,1 g |
Ainesosat
98 % ultrasuodatettu heraproteiinikonsentraatti (maito, Emulgator (auringonkukan lesitiini)), natürliches Aroma, 0,2 % jauhettuja vaniljatankoja, makeutusaine (Steviolglykosidit)